Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » 37985 a.b.s.

Klocki hamulcowe - komplet 37985 A.B.S.

37985 Klocki hamulcowe - komplet A.B.S.
152.00 zł
cena zawiera vat 23%
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Czwartek: >10 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Czwartek: >10 szt.
 
    Ocena:
5/5 (23 ocen)
numery handlowe:

24992, 24993

numer części:

37985

dostawca:

A.B.S.

Szerokość 1 [mm] 155,6
Wysokość 1 [mm] 73,5
Grubość 1 [mm] 17,5
System hamulcowy ATE
Długość złącza ostrzegawczego [mm] 1065
Styk ostrzegawczy o zużyciu przygotowany dla wskaźnika zużycia
Ilość wskaźników zużycia okładzin [na oś] 1
Ciężar [kg] 2,04
nr EAN 8717109624878

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Klocki hamulcowe - komplet 37985 A.B.S.

Opis produktu — Klocki hamulcowe - komplet 37985 A.B.S.

Komplet klocków hamulcowych przeznaczony do układu z systemem ATE. Elementy cierne mają wymiary 155,6 × 73,5 × 17,5 mm, co ułatwia weryfikację zgodności z zaciskiem oraz tarczą. Zestaw przygotowano pod montaż wskaźnika zużycia, dzięki czemu możliwa jest współpraca z instalacją pojazdu bez przeróbek wiązki.

W komplecie przewidziano jedno miejsce na czujnik zużycia na oś; długość przewodu złącza ostrzegawczego wynosi 1065 mm. Masa zestawu to 2,04 kg. Przed zakupem sprawdź dopasowanie po VIN / konfiguratorze lub zweryfikuj w/g katalogu, aby potwierdzić wariant zacisku i osprzętu.

Najważniejsze informacje:
– wymiary okładzin: 155,6 × 73,5 × 17,5 mm; system hamulcowy ATE
– przygotowanie pod wskaźnik zużycia, 1 wskaźnik na oś; przewód 1065 mm
– EAN 8717109624878; masa kompletu 2,04 kg

Klocki hamulcowe 37985 mają zastosowanie do modeli samochodów

BMW

3 coupe, 3 Touring, Z8 Roadster, X5, 3, 3 Compact, 7

Numery OE klocków hamulcowych 37985 producenta A.B.S.

BMW

34216785234, 34216799797

numery OEM:
BMW      34216785234
BMW      34216799797

Zastosowanie Klocki hamulcowe - komplet 37985 A.B.S. w samochodach:

Opinie Klientów o Klocki hamulcowe - komplet 37985 A.B.S.:

Jan, Swietochowice
2024-01-29
 2/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Wiesław, Branice
2023-05-06
 5/5
Jak w opisie.
Włodzimierz, Schleusingen
2021-04-12
 5/5
idealne
Adam, Warszawa
2021-09-02
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Włodzimierz, Schleusingen
2021-04-12
 5/5
idealny
Sandra, Blizne Łaszczyńskiego
2021-02-21
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Ewaryst, Warszawa
2022-03-09
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Piotr, Borówno
2022-06-23
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Zbigniew, Baczyna
2023-11-07
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Krzysztof, Czerwonak
2020-11-16
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Kamil, Górsk
2023-01-03
 5/5
ATE - POLECAM
Tomasz, Warszawa
2024-08-09
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Stanisław, Wrocław
2020-07-13
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Tadeusz, Wisła Wielka
2022-03-15
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Bożydar, Warszawa
2020-11-11
 5/5
Produkt dobrej jakości .Godny polecenia.
Sebastian, Węgorzewo
2020-11-10
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Janusz, Oborniki Śląskie
2020-10-30
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Marek, Łódź
2020-11-10
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Robert, Warszawa
2024-10-04
 5/5
Jestem bardzo zadowolony
Sandra, Blizne Łaszczyńskiego
2021-02-21
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Ryszard, Stara Iwiczna
2019-10-28
 5/5
Firma godna zaufania szybka dostawa niska cena dobra jakość obsługi
Michał, Urzędów
2022-03-27
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Krzysztof, Czerwonak
2020-11-12
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.

 


Klocki hamulcowe

 

Klocki hamulcowe to kluczowy element układu hamulcowego tarczowego, odpowiadający za skuteczne zmniejszanie prędkości pojazdu oraz jego zatrzymanie. Ich działanie opiera się na wytwarzaniu tarcia poprzez dociśnięcie do obracającej się tarczy hamulcowej, co powoduje spowolnienie ruchu obrotowego kół. Siła docisku generowana jest przez układ hydrauliczny, aktywowany poprzez naciśnięcie pedału hamulca.
 

Budowa i właściwości techniczne
 

Typowe klocki hamulcowe są zamocowane w zacisku, który utrzymuje je w odpowiednim położeniu względem tarczy. Podczas hamowania tłoczek hydrauliczny przemieszcza je w kierunku tarczy, powodując kontakt materiału ciernego z jej powierzchnią. Wysokie temperatury oraz znaczne siły działające podczas tego procesu sprawiają, że klocki muszą być wykonane z odpornych na ścieranie i odkształcenia materiałów kompozytowych.

Konstrukcja klocków opiera się zazwyczaj na trzech warstwach: stalowej płytce nośnej, warstwie tłumiącej drgania i ograniczającej przenoszenie ciepła na zacisk, a także na warstwie ciernej – kluczowym elemencie decydującym o skuteczności hamowania. Skład mieszanki ciernej jest różny w zależności od producenta i ma wpływ na parametry pracy klocków, ich żywotność oraz poziom generowanego hałasu.
 

Dobór i eksploatacja
 

Klocki hamulcowe należą do elementów eksploatacyjnych, które ulegają naturalnemu zużyciu. W zależności od warunków jazdy, masy pojazdu i stylu prowadzenia, ich żywotność waha się zwykle w przedziale 30–45 tysięcy kilometrów, choć w warunkach intensywnej eksploatacji może być krótsza. Regularna kontrola stanu klocków i ich terminowa wymiana są niezbędne dla zachowania pełnej skuteczności hamowania oraz bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.
 

Asortyment
 

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych różnych marek i modeli. Proponujemy wyroby renomowanych producentów, takich jak: Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE i inni. Klocki te spełniają rygorystyczne normy techniczne i mogą być stosowane zarówno w pojazdach codziennego użytku, jak i w samochodach o zwiększonych wymaganiach eksploatacyjnych.


Firma A.B.S. jest stosunkowo nowym dostawcą części zamiennych do samochodów, bo powstała w roku 1978. Szybko ugruntowała sobie pozycję na rynku zamienników produkując stosunkowo nie drogie ale jednocześnie dobrej jakości części samochodowe początkowo do samochodów europejskich, później także do azjatyckich.

A.B.S. koncentruje się na produkcji części zawieszenia, układu kierownicznego oraz układu hamulcowego. Produkowane przez A.B.S. auto części cieszą się uznaniem posiadaczy aut.

Zapisz się do newslettera

Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.