Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » P 83 114 brembo

Klocki hamulcowe - komplet P 83 114 BREMBO

P 83 114 Klocki hamulcowe - komplet BREMBO
brembo P 83 114
101.00 zł
cena zawiera vat 23%
taniej niż na allegro o 3.00 zł
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Poniedziałek: >10 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Poniedziałek: >10 szt.
 
    Ocena:
5/5 (120 ocen)
numery handlowe:

24926, 24927, 24928

numer części:

P 83 114

dostawca:

BREMBO

Szerokość [mm] 102
Numer WVA 24926
Wysokość [mm] 49
Numer WVA 24927
Ilość wskaźników zużycia okładzin [na oś] 2
Numer WVA 24928
Styk ostrzegawczy o zużyciu z akustycznym czujnikiem zużycia
Grubość [mm] 17
System hamulcowy Bosch
nr EAN 8020584091005

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Klocki hamulcowe - komplet P 83 114 BREMBO

Klocki hamulcowe kpl. tył , pasuje do: TOYOTA VERSO 1.6-2.2D 04.09-08.18

Opis produktu — Klocki hamulcowe - komplet P 83 114 BREMBO

Komplet klocków hamulcowych przeznaczony do układów z systemem Bosch. Zastosowano styk ostrzegawczy zużycia z akustycznym sygnałem, co ułatwia kontrolę stanu okładzin bez demontażu. Zestaw przewidziany jest na jedną oś i współpracuje z dwoma wskaźnikami zużycia okładzin.

Wymiary elementów ciernych: szerokość 102 mm, wysokość 49 mm, grubość 17 mm. W katalogach występują numery WVA 24926, 24927 oraz 24928. Przed montażem sprawdź dopasowanie po VIN / konfiguratorze lub sprawdź dopasowanie do samochodu w/g katalogu, aby potwierdzić zgodność z zaciskiem i tarczą.

Najważniejsze informacje:
– Wymiary: 102 × 49 × 17 mm
– System hamulcowy: Bosch, akustyczny czujnik zużycia
– Numery: WVA 24926 / 24927 / 24928, EAN 8020584091005

Klocki hamulcowe P 83 114 mają zastosowanie do modeli samochodów

TOYOTA

YARIS, YARIS VERSO, CELICA coupe, MR2 III, PREVIA II, RAV 4 II, PRIUS

Numery OE klocków hamulcowych P 83 114 producenta BREMBO

TOYOTA

044660F010, 044660F011, 04466YZZE7

numery OEM:
TOYOTA      044660F010
TOYOTA      044660F011
TOYOTA      04466YZZE7

Zastosowanie Klocki hamulcowe - komplet P 83 114 BREMBO w samochodach:

Opinie Klientów o Klocki hamulcowe - komplet P 83 114 BREMBO:

Arkadiusz, Rychwał
2020-04-14
 5/5
przyzwoita cena produktu
Adam, Milicz-Miłochowice Wieś
2023-06-06
 5/5
EXTRA
Marcin, Łyszkowice
2020-07-23
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Adam, Warszawa
2022-05-02
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Zdzisław, Kaliska
2021-03-11
 5/5
Super!!!!!!!
Krzysztof, Warszawa
2021-04-20
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Konrad, Zielona Góra
2022-10-19
 5/5
Klocki OK.
Jarosław, warszawa
2024-03-28
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
astex, Zielonka
2023-09-14
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Dominik, Warszawa
2022-06-12
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Piotr, Teresin
2021-06-14
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Andrzej, Kliniska Wlk.
2019-11-04
 5/5
Zastanawiałem się nad wyborem tarcz i klocków w końcu wybrałem klocki brembo tarcze też tego samego dostawcy, polecam
DARIUSZ, KIELCE
2020-09-19
 5/5
Polecam
Aleksander, Warszawa
2023-05-15
 5/5
Produkt zgodny z opisem, prezentuje się bardzo dobrze, żadnych zastrzeżeń.
Paweł, Toruń
2023-11-25
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Michał, Suchedniów
2024-02-14
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Tomasz, Katowice
2022-07-15
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Robert, Wiele
2020-06-18
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Tomasz, Radom
2022-12-28
 5/5
cena i jakość ok
Andrzej, Straszyn
2019-11-20
 5/5
Ok
Zbigniew, Łódź
2023-04-28
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
JACEK, MIĄCZYN
2020-06-13
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Tomasz, Radom
2022-12-28
 5/5
dobra jakość oraz cena
Zbigniew, Łódź
2023-04-28
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Kazimierz, ŻAGAŃ
2021-11-10
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Tomasz, Kiaczyn
2022-04-06
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Slawek, Chotomow
2023-01-07
 5/5
Produkt zgodny z opisem
RADOSŁAW, Szczawno-Zdrój
2021-05-29
 5/5
Zgodne z opisem, wszystko OK.
Janusz, Warszawa
2022-01-27
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Mirosław, Marki
2022-01-24
 5/5
Skutecznie hamują, nie piszczą.

 


Klocki hamulcowe

 

Klocki hamulcowe to kluczowy element układu hamulcowego tarczowego, odpowiadający za skuteczne zmniejszanie prędkości pojazdu oraz jego zatrzymanie. Ich działanie opiera się na wytwarzaniu tarcia poprzez dociśnięcie do obracającej się tarczy hamulcowej, co powoduje spowolnienie ruchu obrotowego kół. Siła docisku generowana jest przez układ hydrauliczny, aktywowany poprzez naciśnięcie pedału hamulca.
 

Budowa i właściwości techniczne
 

Typowe klocki hamulcowe są zamocowane w zacisku, który utrzymuje je w odpowiednim położeniu względem tarczy. Podczas hamowania tłoczek hydrauliczny przemieszcza je w kierunku tarczy, powodując kontakt materiału ciernego z jej powierzchnią. Wysokie temperatury oraz znaczne siły działające podczas tego procesu sprawiają, że klocki muszą być wykonane z odpornych na ścieranie i odkształcenia materiałów kompozytowych.

Konstrukcja klocków opiera się zazwyczaj na trzech warstwach: stalowej płytce nośnej, warstwie tłumiącej drgania i ograniczającej przenoszenie ciepła na zacisk, a także na warstwie ciernej – kluczowym elemencie decydującym o skuteczności hamowania. Skład mieszanki ciernej jest różny w zależności od producenta i ma wpływ na parametry pracy klocków, ich żywotność oraz poziom generowanego hałasu.
 

Dobór i eksploatacja
 

Klocki hamulcowe należą do elementów eksploatacyjnych, które ulegają naturalnemu zużyciu. W zależności od warunków jazdy, masy pojazdu i stylu prowadzenia, ich żywotność waha się zwykle w przedziale 30–45 tysięcy kilometrów, choć w warunkach intensywnej eksploatacji może być krótsza. Regularna kontrola stanu klocków i ich terminowa wymiana są niezbędne dla zachowania pełnej skuteczności hamowania oraz bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.
 

Asortyment
 

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych różnych marek i modeli. Proponujemy wyroby renomowanych producentów, takich jak: Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE i inni. Klocki te spełniają rygorystyczne normy techniczne i mogą być stosowane zarówno w pojazdach codziennego użytku, jak i w samochodach o zwiększonych wymaganiach eksploatacyjnych.


Producent układów hamulcowych BREMBO

BREMBO to włoska marka będąca synonimem najwyższej jakości w dziedzinie hamulców, dostawca dla motoryzacji seryjnej oraz sportów motorowych najwyższej klasy. Oferta obejmuje tarcze hamulcowe, klocki, zaciski oraz kompletne układy, projektowane z myślą o maksymalnej skuteczności i powtarzalności hamowania.

Produkty BREMBO powstają z zaawansowanych materiałów i przechodzą rygorystyczne testy, zapewniając krótką drogę hamowania, odporność na przegrzanie oraz stabilne parametry nawet przy intensywnej eksploatacji. Wybór marki BREMBO to inwestycja w bezpieczeństwo i komfort — pewne hamowanie, mniejsze wibracje i dłuższa żywotność elementów. To rozwiązanie cenione zarówno w codziennej jeździe, jak i przy dynamicznym prowadzeniu.

Zapisz się do newslettera

Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.