Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » GDB1483DTE trw

Klocki hamulcowe - komplet, DTEC COTEC GDB1483DTE TRW

GDB1483DTE Klocki hamulcowe - komplet, DTEC COTEC TRW
trw GDB1483DTE

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - brak możliwości odbioru
 
    Ocena:
5/5 (146 ocen)
numery handlowe:

23708, 23709, 23981

numer części:

GDB1483DTE

dostawca:

TRW

Ograniczenia producenta BOSCH
Styk ostrzegawczy o zużyciu ze stykiem zużycia
Ilość wskaźników zużycia okładzin [na oś] 1
Długość złącza ostrzegawczego [mm] 200
Długość [mm] 137,0
Wysokość [mm] 57,4
Grubość [mm] 19,0
Układ hamulcowy Okładziny hamulcowe o zredukowanym pyleniu
Układ hamulcowy również dla nawiercanych tarcz hamulcowych
Oznaczenie kontrolne E9 90R-02A1062/1216
nr EAN 3322938207335

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Informacje serwisowe
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Klocki hamulcowe - komplet, DTEC COTEC GDB1483DTE TRW

Klocki hamulcowe kpl. ceramiczne przód , pasuje do: ABARTH 500 / 595 / 695, FIAT BRAVO, BRAVO II, IDEA, LINEA, MULTIPLA, STILO, LANCIA DELTA III, MUSA 1.3D-1.9D 04.99-

Opis produktu — Klocki hamulcowe - komplet, DTEC COTEC GDB1483DTE TRW

Komplet klocków hamulcowych do osi z układem BOSCH, wyposażony w styk ostrzegawczy zużycia. Zastosowano mieszankę okładzin o zredukowanym pyleniu, przeznaczoną także do współpracy z tarczami nawiercanymi. Produkt posiada oznaczenie homologacyjne E9 90R-02A1062/1216.

Wymiary okładziny: długość 137,0 mm, wysokość 57,4 mm, grubość 19,0 mm. Na oś przewidziano 1 wskaźnik zużycia, z długością złącza ostrzegawczego 200 mm. Przed montażem sprawdź zgodność z wersją pojazdu po VIN lub w konfiguratorze, szczególnie w przypadku różnic w osprzęcie hamulców.

Najważniejsze informacje:
– układ hamulcowy: BOSCH, styk zużycia (1 szt./oś), przewód 200 mm
– wymiary: 137,0 × 57,4 × 19,0 mm; okładziny o zredukowanym pyleniu
– homologacja: E9 90R-02A1062/1216; E

Klocki hamulcowe GDB1483DTE mają zastosowanie do modeli samochodów

FIAT

MULTIPLA, STRADA, PUNTO, DOBLO, STILO, DUCATO, ULYSSE

LANCIA

LYBRA, LYBRA SW, THESIS, PHEDRA, YPSILON, MUSA, DELTA III

Numery OE klocków hamulcowych GDB1483DTE producenta TRW

FIAT

71752990, 71754803, 77362092, 77362195, 77362712, 77363420, 77364473, 77364599, 77364875, 77365026, 77365623, 77365810, 9949276

LANCIA

77364473, 77364599, 77365623, 77365810

numery OEM:
FIAT      71752990
FIAT      71754803
FIAT      77362092
FIAT      77362195
FIAT      77362712
FIAT      77363420
FIAT      77364473
FIAT      77364599
FIAT      77364875
FIAT      77365026
FIAT      77365623
FIAT      77365810
FIAT      9949276
LANCIA      77364473
LANCIA      77364599
LANCIA      77365623
LANCIA      77365810

Zastosowanie Klocki hamulcowe - komplet, DTEC COTEC GDB1483DTE TRW w samochodach:

Opinie Klientów o Klocki hamulcowe - komplet, DTEC COTEC GDB1483DTE TRW:

Ryszard, Ligota piękna
2023-08-15
 5/5
Zakup przeprowadzony znakomicie
Kamil, Warszawa
2020-02-18
 5/5
Klocki zakupiłem gdyż polecił mi je mechanik już założone w moim samochodzie, auto hamuje jak żyleta
Mateusz, Tryszczyn
2022-12-03
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
JAN, KALWARIA ZEBRZYDOWSKA
2018-09-05
 5/5
Zakładam te klocki hamulcowe po raz kolejny do swojego samochodu i cały czas jestem zadowolony. Nie niszczą tarcz i przejeżdżam na nich ponad 40 tys km
Krzysztof, Młochów
2019-12-17
 5/5
zamontowałem w swoim samochodzie focusie i cichutko chodzą, jestem zadowolony, polecam
Tomasz, Opole
2021-01-28
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Andrzej, Gdańsk
2022-02-27
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Krzysztof, Kobylin
2023-06-14
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
ZBIGNIEW, OLSZTYN
2021-12-15
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Rafał, Legnica
2019-12-08
 5/5
Mój znajomy polecił mi tą część do samochodu
Radosław, Miastko
2020-04-13
 5/5
Jest ok
Łukasz, Sulejówek
2022-05-09
 5/5
TRW zatem zbędny komentarz
Rafał, Legnica
2019-12-08
 5/5
Ogólnie przebieg transakcji pozytywny, dobra jakość i niezła cena
Krzysztof, Łódź
2024-07-01
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Paweł, Warszawa
2020-08-22
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Marcin, Puszno Godowskie
2022-12-09
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Dariusz, Kętrzyn
2023-03-30
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Aleksander, Słupsk
2023-10-15
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Krzysztof, Bodzechów
2023-06-12
 5/5
Ok
Adam, Tczew
2020-06-18
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Rafał, Czosnów
2020-10-11
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Marcin, Łódź
2022-10-25
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Sławomir, Pruszków
2020-12-07
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Dariusz, WARSZAWA
2021-05-28
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Krzysztof, Laski k/Warszawy
2022-07-30
 5/5
Klocki już hamują pasowały, jak trzeba wszystko ok, na ewent. ocenę trwałości trzeba trochę poczekać..!
Roman, Nowa Ruda
2020-08-23
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Marcin, Warszawa
2021-04-15
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Artur, Biała Podlaska
2022-09-01
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Patrycja, Szczecin
2020-07-13
 5/5
Super wszystko
JAROSŁAW, Świebodzin
2025-04-30
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
zobacz instrukcję montażu GDB1483DTEzobacz instrukcję montażu GDB1483DTE

 


Klocki hamulcowe

 

Klocki hamulcowe to kluczowy element układu hamulcowego tarczowego, odpowiadający za skuteczne zmniejszanie prędkości pojazdu oraz jego zatrzymanie. Ich działanie opiera się na wytwarzaniu tarcia poprzez dociśnięcie do obracającej się tarczy hamulcowej, co powoduje spowolnienie ruchu obrotowego kół. Siła docisku generowana jest przez układ hydrauliczny, aktywowany poprzez naciśnięcie pedału hamulca.
 

Budowa i właściwości techniczne
 

Typowe klocki hamulcowe są zamocowane w zacisku, który utrzymuje je w odpowiednim położeniu względem tarczy. Podczas hamowania tłoczek hydrauliczny przemieszcza je w kierunku tarczy, powodując kontakt materiału ciernego z jej powierzchnią. Wysokie temperatury oraz znaczne siły działające podczas tego procesu sprawiają, że klocki muszą być wykonane z odpornych na ścieranie i odkształcenia materiałów kompozytowych.

Konstrukcja klocków opiera się zazwyczaj na trzech warstwach: stalowej płytce nośnej, warstwie tłumiącej drgania i ograniczającej przenoszenie ciepła na zacisk, a także na warstwie ciernej – kluczowym elemencie decydującym o skuteczności hamowania. Skład mieszanki ciernej jest różny w zależności od producenta i ma wpływ na parametry pracy klocków, ich żywotność oraz poziom generowanego hałasu.
 

Dobór i eksploatacja
 

Klocki hamulcowe należą do elementów eksploatacyjnych, które ulegają naturalnemu zużyciu. W zależności od warunków jazdy, masy pojazdu i stylu prowadzenia, ich żywotność waha się zwykle w przedziale 30–45 tysięcy kilometrów, choć w warunkach intensywnej eksploatacji może być krótsza. Regularna kontrola stanu klocków i ich terminowa wymiana są niezbędne dla zachowania pełnej skuteczności hamowania oraz bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.
 

Asortyment
 

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych różnych marek i modeli. Proponujemy wyroby renomowanych producentów, takich jak: Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE i inni. Klocki te spełniają rygorystyczne normy techniczne i mogą być stosowane zarówno w pojazdach codziennego użytku, jak i w samochodach o zwiększonych wymaganiach eksploatacyjnych.


Zapisz się do newslettera

Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.