Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » GDB4126 trw

Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB4126 TRW

GDB4126 Klocki hamulcowe - komplet, COTEC TRW
trw GDB4126
Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB4126
GDB4126
trw GDB4126 Klocki hamulcowe - komplet, COTEC
Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB4126 trw
Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB4126 trw
Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB4126 trw
116.00 zł
cena zawiera vat 23%
taniej niż na allegro o 27.00 zł
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Poniedziałek:5 szt.
Wtorek:9 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Poniedziałek: 5 szt.
 
    Ocena:
5/5 (146 ocen)
numery handlowe:

23638

numer części:

GDB4126

dostawca:

TRW

Ograniczenia producenta TRW
Styk ostrzegawczy o zużyciu ze stykiem zużycia
Oznaczenie kontrolne E9 90R - 01112/462
Wysokość [mm] 59,7
Długość [mm] 146,8
Grubość [mm] 18,5
nr EAN 3322937300709

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Informacje serwisowe
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB4126 TRW

Klocki hamulcowe kpl. przód , pasuje do: CHRYSLER VOYAGER III, VOYAGER IV DODGE CARAVAN JEEP CHEROKEE 2.0-3.8 01.95-12.08

Klocki hamulcowe GDB4126 mają zastosowanie do modeli samochodów

CHRYSLER

VOYAGER IV, 300M, NEON II, PT CRUISER, SEBRING, CROSSFIRE, 300C

JEEP

GRAND CHEROKEE II, CHEROKEE, GRAND CHEROKEE III, COMMANDER, COMPASS, PATRIOT, WRANGLER III

DODGE

NEON II, CARA, VIPER, CALIBER, AVENGER, CHARGER, DAKOTA

Numery OE klocków hamulcowych GDB4126 producenta TRW

CHRYSLER

05019984AA, 05066427AA, 05096349AA, 5019984AA, 5066427AA, 5069201AB, 5096349AA, K05019985AA, KV1016349, KV1016349AB

JEEP

05019984AA, 05066427AA, 05096349AA, 5019984AA, 5019985AB, 5066427AA, 5069201AA, 5069201AB, 5096349AA

DODGE

05019984AA, 5019984AA

numery OEM:
CHRYSLER      05019984AA
CHRYSLER      05066427AA
CHRYSLER      05096349AA
CHRYSLER      5019984AA
CHRYSLER      5066427AA
CHRYSLER      5069201AB
CHRYSLER      5096349AA
CHRYSLER      K05019985AA
CHRYSLER      KV1016349
CHRYSLER      KV1016349AB
DODGE      05019984AA
DODGE      5019984AA
JEEP      05019984AA
JEEP      05066427AA
JEEP      05096349AA
JEEP      5019984AA
JEEP      5019985AB
JEEP      5066427AA
JEEP      5069201AA
JEEP      5069201AB
JEEP      5096349AA

Zastosowanie Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB4126 TRW w samochodach:

Opinie Klientów o Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB4126 TRW:

Aleksander, Słupsk
2023-10-15
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Andrzej, Gdańsk
2022-02-27
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Krzysztof, Łódź
2024-07-01
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Jan, Wieszowa
2023-06-19
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Marcin, Łódź
2022-10-25
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Rafał, Czosnów
2020-10-11
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
JAROSŁAW, Świebodzin
2020-08-20
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Marcin, Poznań
2021-02-24
 5/5
Ok Polecam
Kamil, Warszawa
2020-02-18
 5/5
Klocki zakupiłem gdyż polecił mi je mechanik już założone w moim samochodzie, auto hamuje jak żyleta
Artur, Biała Podlaska
2022-09-01
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Wiesław, Warszawa
2021-06-02
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Ryszard, Ligota piękna
2023-08-15
 5/5
Zakup przeprowadzony znakomicie
Adam, Tczew
2020-06-18
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Tomasz, Opole
2021-01-28
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Łukasz, Wrocław
2020-03-24
 5/5
Kupiłem GDB1784 i jestem z niego zadowolony
Adam, Tczew
2020-06-18
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Rafał, Legnica
2019-12-08
 5/5
Ogólnie przebieg transakcji pozytywny, dobra jakość i niezła cena
Rafał, Legnica
2019-12-08
 5/5
Mój znajomy polecił mi tą część do samochodu
Jakub, Żelechów
2021-05-20
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Kamil, Górsk
2023-01-03
 5/5
OK
Rafał, Legnica
2019-12-08
 5/5
Kupuję w tym sklepie od lat. Nigdy się nie zawiodłem polecam klocki GDB1611 producenta trw
Kazimierz, IWKOWA
2020-11-22
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Jacek, Otrębusy
2021-08-16
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Krzysztof, Bodzechów
2023-06-12
 5/5
Ok
Jacek, Dzwola
2023-05-04
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Grzegorz, Milanówek
2022-04-19
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Jakub, Bydgoszcz
2023-04-15
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Piotr, Kamienna Góra
2020-07-06
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Krzysztof, Młochów
2019-12-17
 5/5
zamontowałem w swoim samochodzie focusie i cichutko chodzą, jestem zadowolony, polecam
Tomasz, Opole
2021-01-28
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
zobacz instrukcję montażu GDB4126zobacz instrukcję montażu GDB4126

 


Klocki hamulcowe

 

Klocki hamulcowe to kluczowy element układu hamulcowego tarczowego, odpowiadający za skuteczne zmniejszanie prędkości pojazdu oraz jego zatrzymanie. Ich działanie opiera się na wytwarzaniu tarcia poprzez dociśnięcie do obracającej się tarczy hamulcowej, co powoduje spowolnienie ruchu obrotowego kół. Siła docisku generowana jest przez układ hydrauliczny, aktywowany poprzez naciśnięcie pedału hamulca.
 

Budowa i właściwości techniczne
 

Typowe klocki hamulcowe są zamocowane w zacisku, który utrzymuje je w odpowiednim położeniu względem tarczy. Podczas hamowania tłoczek hydrauliczny przemieszcza je w kierunku tarczy, powodując kontakt materiału ciernego z jej powierzchnią. Wysokie temperatury oraz znaczne siły działające podczas tego procesu sprawiają, że klocki muszą być wykonane z odpornych na ścieranie i odkształcenia materiałów kompozytowych.

Konstrukcja klocków opiera się zazwyczaj na trzech warstwach: stalowej płytce nośnej, warstwie tłumiącej drgania i ograniczającej przenoszenie ciepła na zacisk, a także na warstwie ciernej – kluczowym elemencie decydującym o skuteczności hamowania. Skład mieszanki ciernej jest różny w zależności od producenta i ma wpływ na parametry pracy klocków, ich żywotność oraz poziom generowanego hałasu.
 

Dobór i eksploatacja
 

Klocki hamulcowe należą do elementów eksploatacyjnych, które ulegają naturalnemu zużyciu. W zależności od warunków jazdy, masy pojazdu i stylu prowadzenia, ich żywotność waha się zwykle w przedziale 30–45 tysięcy kilometrów, choć w warunkach intensywnej eksploatacji może być krótsza. Regularna kontrola stanu klocków i ich terminowa wymiana są niezbędne dla zachowania pełnej skuteczności hamowania oraz bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.
 

Asortyment
 

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych różnych marek i modeli. Proponujemy wyroby renomowanych producentów, takich jak: Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE i inni. Klocki te spełniają rygorystyczne normy techniczne i mogą być stosowane zarówno w pojazdach codziennego użytku, jak i w samochodach o zwiększonych wymaganiach eksploatacyjnych.


Producent układów hamulcowych i kierowniczych TRW

TRW to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w segmencie bezpieczeństwa czynnego, obecna na pierwszym montażu u wielu producentów samochodów. Specjalizuje się w układach hamulcowych — klockach, tarczach, zaciskach, przewodach i pompach — oraz w elementach układu kierowniczego i zawieszenia, takich jak drążki, końcówki, sworznie i przeguby.

Produkty TRW powstają zgodnie ze standardami jakości OE, przechodzą rygorystyczne testy i spełniają normy homologacyjne, co ma kluczowe znaczenie dla skuteczności hamowania i precyzji prowadzenia. Wybierając TRW, warsztat zyskuje komponenty o powtarzalnej jakości, sprawdzonej trwałości i pełnej zgodności z pojazdem — istotne wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo jazdy.

Zapisz się do newslettera

Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.