Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » silnik » uszczelki » uszczelka pokrywy zaworów » 205 530 topran

Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów 205 530 TOPRAN

205 530 Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów TOPRAN
topran 205 530
Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów 205 530
205 530
topran 205 530 Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów
Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów 205 530 topran
Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów 205 530 topran
Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów 205 530 topran
Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów 205 530 topran
Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów 205 530 topran
25.01 zł
cena zawiera vat 23%
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Wtorek: >10 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Wtorek: >10 szt.
 
    Ocena:
5/5 (6 ocen)
numer części:

205 530

dostawca:

TOPRAN

Materiał ACM (poliakryl-kauczuk)
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca dla pojedynczej głowicy
Wymagana ilość 2

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów 205 530 TOPRAN

Uszczelka pokrywy zaworów L/P pasuje do: OPEL CALIBRA A, OMEGA B, SIGNUM, VECTRA A, VECTRA C, VECTRA C GTS 2.5-3.2 02.93-07.06

Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów 205 530 ma zastosowanie do modeli samochodów

OPEL

ASTRA G, ARENA, ARENA Combi, MONTEREY B, FRONTERA B, MO, ZAFIRA A

Numery OE Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów 205 530 producenta TOPRAN

OPEL

0607642, 607642

numery OEM:
OPEL      06 07 642
OPEL      6 07 642
VAUXHALL      90511451

Zastosowanie Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów 205 530 TOPRAN w samochodach:

Opinie Klientów o Uszczelka, pokrywa głowicy cylindrów 205 530 TOPRAN:

KRZYSZTOF, CZECHOWICE-DZIEDZICE
2022-10-19
 5/5
Polecam uszczelkę.
Oleg, Rypin
2019-09-11
 5/5
Zamawiałem 206 513 przez telefon, konsultant dobrze mi dobrał tą część
Oleg, Rypin
2022-11-03
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
PIOTR, WARSZAWA
2020-12-07
 5/5
Produkt nowy bez zastrzeżeń, okaże się w trakcie eksploatacji.
Tetiana, Wrocław
2020-07-28
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Dawid, Bielsko-Biała
2020-08-03
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.

Uszczelka pokrywy głowicy


Jeśli uszczelka pokrywy zaworów, która uległa zużyciu nie zostanie w porę wymieniona na nową, może doprowadzić to do zaburzenia procesu spalania, szybszego zużycia komponentów lub nieprawidłowej pracy jednostki napędowej. Wszystko to jest efektem obniżania się poziomu oleju. Warto więc dmuchać na zimne i posiadać zapasową uszczelkę przeznaczoną do samochodu, jakim się poruszamy. Pamiętajmy przy tym, że wymiana uszczelki pokrywy głowicy nie jest sprawą skomplikowaną i drogą, nie zajmuje też wiele czasu.

Uszczelka zabezpiecza miejsce styku mechanizmu sterowania zaworami z pokrywą zaworów. Dzięki szczelnemu połączeniu olej nie wydostaje się na zewnątrz. Uszczelniacze produkuje się najczęściej z gumy, rzadziej z korka. Z tego względu, elementy te wskutek oddziaływania na nie ekstremalnie wysokiej temperatury z czasem ulegają zużyciu.

Obserwuje się wówczas wycieki w górnej części jednostki napędowej. Jeśli silnik "poci się", uszczelkę należy natychmiast wymienić, pamiętając jednocześnie, że po wymianie trzeba skontrolować i ewentualnie uzupełnić poziom oleju w silniku.

Czynnikiem stojącym za zużyciem uszczelek pokrywy zaworów jest przede wszystkim wysoka temperatura oraz czas. Wszystkie materiały, zwłaszcza guma, z czasem się starzeją, a ich właściwości ulegają stopniowemu pogorszeniu.
 

Części zamienne TOPRAN

TOPRAN (marka Hans Pries) to niemiecki dostawca specjalizujący się w szerokim asortymencie części zaradczych oraz elementów, których często brakuje w standardowych katalogach. W ofercie znajdują się m.in. elementy gumowo-metalowe (poduszki silnika, gumy i tuleje stabilizatora, silentbloki), kołnierze i przewody układu chłodzenia, drobnica montażowa, elektryka oraz podzespoły zawieszenia i hamulców.

Siłą marki TOPRAN jest szerokość i głębokość katalogu — pozwala znaleźć zarówno typowe części eksploatacyjne, jak i trudno dostępne detale do starszych roczników. Produkty odpowiadają parametrom oryginału i cechują się dobrym pasowaniem, dzięki czemu marka bywa ratunkiem, gdy naprawa wymaga niepozornego, lecz konkretnego elementu.

Zapisz się do newslettera

Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.