Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » GDB1358 trw

Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB1358 TRW

GDB1358 Klocki hamulcowe - komplet, COTEC TRW
trw GDB1358
Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB1358
GDB1358
trw GDB1358 Klocki hamulcowe - komplet, COTEC
Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB1358 trw
Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB1358 trw
Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB1358 trw
77.99 zł
cena zawiera vat 23%
taniej niż na allegro o 1.01 zł
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Poniedziałek:10 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Poniedziałek: 10 szt.
 
    Ocena:
5/5 (146 ocen)
numery handlowe:

23154, 23155

numer części:

GDB1358

dostawca:

TRW

Ograniczenia producenta ATE
Styk ostrzegawczy o zużyciu nieprzygotowany dla wskaźnika zużycia
Oznaczenie kontrolne E9 90R 027034
Wysokość [mm] 58,5
Długość [mm] 178
Grubość [mm] 19
nr EAN 3322937242412

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Informacje serwisowe
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB1358 TRW

Klocki hamulcowe kpl. przód , pasuje do: FORD FOCUS I, FOCUS I/KOMBI FORD USA FOCUS ZX3, FOCUS ZX5 1.4-2.0 08.98-03.05

Klocki hamulcowe GDB1358 mają zastosowanie do modeli samochodów

FORD

COUGAR, FOCUS I, FOCUS I Turnier, FIESTA, TRANSIT, MAVERICK, ESCORT CLASSIC

Numery OE klocków hamulcowych GDB1358 producenta TRW

FORD

1064230, 1075558, 1107697, 1136519, 1151049, 1425406, 1763301, 2M5Z2001AA, 3S4Z2001AA, 98AB2K021AD, 98AX2K021AD, 98AX2K021AE, 98AX2K021AF, 98AX2K021AG, YS4Z2001AA, YU2Z2V001KA

numery OEM:
FORD      1064230
FORD      1075558
FORD      1107697
FORD      1136519
FORD      1151049
FORD      1425406
FORD      1763301
FORD      2M5Z-2001-AA
FORD      3S4Z-2001-AA
FORD      98AB-2K021-AD
FORD      98AX-2K021-AD
FORD      98AX-2K021-AE
FORD      98AX-2K021-AF
FORD      98AX-2K021-AG
FORD      YS4Z-2001-AA
FORD      YU2Z2V001KA
FORD USA      2M5Z-2001-AA
FORD USA      3S4Z-2001-AA
FORD USA      YS4Z-2001-AA
FORD USA      YU2Z2V001KA

Zastosowanie Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB1358 TRW w samochodach:

Opinie Klientów o Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB1358 TRW:

Krzysztof, Rzeszów
2021-02-26
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Jacek, Dzwola
2022-08-30
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
robert, ozorków
2025-08-05
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Grzegorz, Milanówek
2022-04-19
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
RAFAŁ, MICHAŁÓW REGINÓW
2023-09-05
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Robert, Kasinka Mała
2022-10-17
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
JAROSŁAW, Świebodzin
2020-08-20
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Aleksander, Słupsk
2023-10-15
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Marek, Zamienie
2022-02-14
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Aleksander, Słupsk
2023-10-15
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Jacek, Otrębusy
2021-08-16
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Marcin, Poznań
2021-02-24
 5/5
Ok Polecam
Aleksander, Słupsk
2023-10-15
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Artur, Biała Podlaska
2022-09-01
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Robert, Kasinka Mała
2023-10-12
 5/5
ok
ZBIGNIEW, OLSZTYN
2025-05-29
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Sławomir, Pruszków
2020-12-07
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Artur, Biała Podlaska
2022-09-01
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Marek, Warszawa
2020-10-20
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Krzysztof, Laski k/Warszawy
2022-07-30
 5/5
Klocki już hamują pasowały, jak trzeba wszystko ok, na ewent. ocenę trwałości trzeba trochę poczekać..!
Krzysztof, Kobylin
2023-06-14
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Tomasz, Wojkowice
2021-10-18
 5/5
TRW. Po prostu najwyższa klasa.
Artur, Biała Podlaska
2022-09-01
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Zygmunt, Nowy Sącz
2023-11-08
 5/5
OK!!
ZBIGNIEW, OLSZTYN
2021-12-15
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Jakub, Bydgoszcz
2023-04-15
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
Artur, Biała Podlaska
2022-09-01
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
andrzej, warszawa
2022-04-03
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
JAN, KALWARIA ZEBRZYDOWSKA
2018-09-05
 5/5
Zakładam te klocki hamulcowe po raz kolejny do swojego samochodu i cały czas jestem zadowolony. Nie niszczą tarcz i przejeżdżam na nich ponad 40 tys km
Robert, Rzeszów
2020-05-02
 5/5
Kupiłem GDB1737 w tym sklepie najlepsza cena na rynku
zobacz instrukcję montażu GDB1358zobacz instrukcję montażu GDB1358

 


Klocki hamulcowe

 

Klocki hamulcowe to kluczowy element układu hamulcowego tarczowego, odpowiadający za skuteczne zmniejszanie prędkości pojazdu oraz jego zatrzymanie. Ich działanie opiera się na wytwarzaniu tarcia poprzez dociśnięcie do obracającej się tarczy hamulcowej, co powoduje spowolnienie ruchu obrotowego kół. Siła docisku generowana jest przez układ hydrauliczny, aktywowany poprzez naciśnięcie pedału hamulca.
 

Budowa i właściwości techniczne
 

Typowe klocki hamulcowe są zamocowane w zacisku, który utrzymuje je w odpowiednim położeniu względem tarczy. Podczas hamowania tłoczek hydrauliczny przemieszcza je w kierunku tarczy, powodując kontakt materiału ciernego z jej powierzchnią. Wysokie temperatury oraz znaczne siły działające podczas tego procesu sprawiają, że klocki muszą być wykonane z odpornych na ścieranie i odkształcenia materiałów kompozytowych.

Konstrukcja klocków opiera się zazwyczaj na trzech warstwach: stalowej płytce nośnej, warstwie tłumiącej drgania i ograniczającej przenoszenie ciepła na zacisk, a także na warstwie ciernej – kluczowym elemencie decydującym o skuteczności hamowania. Skład mieszanki ciernej jest różny w zależności od producenta i ma wpływ na parametry pracy klocków, ich żywotność oraz poziom generowanego hałasu.
 

Dobór i eksploatacja
 

Klocki hamulcowe należą do elementów eksploatacyjnych, które ulegają naturalnemu zużyciu. W zależności od warunków jazdy, masy pojazdu i stylu prowadzenia, ich żywotność waha się zwykle w przedziale 30–45 tysięcy kilometrów, choć w warunkach intensywnej eksploatacji może być krótsza. Regularna kontrola stanu klocków i ich terminowa wymiana są niezbędne dla zachowania pełnej skuteczności hamowania oraz bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.
 

Asortyment
 

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych różnych marek i modeli. Proponujemy wyroby renomowanych producentów, takich jak: Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE i inni. Klocki te spełniają rygorystyczne normy techniczne i mogą być stosowane zarówno w pojazdach codziennego użytku, jak i w samochodach o zwiększonych wymaganiach eksploatacyjnych.


Producent układów hamulcowych i kierowniczych TRW

TRW to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w segmencie bezpieczeństwa czynnego, obecna na pierwszym montażu u wielu producentów samochodów. Specjalizuje się w układach hamulcowych — klockach, tarczach, zaciskach, przewodach i pompach — oraz w elementach układu kierowniczego i zawieszenia, takich jak drążki, końcówki, sworznie i przeguby.

Produkty TRW powstają zgodnie ze standardami jakości OE, przechodzą rygorystyczne testy i spełniają normy homologacyjne, co ma kluczowe znaczenie dla skuteczności hamowania i precyzji prowadzenia. Wybierając TRW, warsztat zyskuje komponenty o powtarzalnej jakości, sprawdzonej trwałości i pełnej zgodności z pojazdem — istotne wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo jazdy.

Zapisz się do newslettera

Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.